Prezent na Komunię dla dziewczynki

Książki dla dzieci do czytania

Dostęp do książek w obecnych czasach jest ułatwiony. Doceniajmy to, bo nasi przodkowie nie mogli cieszyć się takimi wygodami. Pokazujmy kolejnym pokoleniom, że książki to naprawdę cenne rzeczy. Książki to fajny pomysł, jeżeli chodzi o prezent na komunię dla dziewczynki.

“Fantastyczny Pan Lis”

Roald Dahl zrobił karierę wojskową i zmarł w 1990 roku. Praca w wojsku nie przeszkodziła mu w napisaniu fantastycznych książek dla dzieci. Wśród nich była chociażby doskonale wszystkim znana książka pt.”Charlie i fabryka czekolady”. Oprócz tego, Dahl ma na swoim koncie takie książki, jak “Matylda”, “Gremliny”, “Krokodyl olbrzymi”. Są to książki, które poznawane są przez kolejne pokolenia. Ta książka, która opowiada o fabryce czekolady doczekała się nawet ekranizacji. Tym razem mamy do czynienia z opowieścią o lisie. Rude stworzenie jest bardzo chytre. Lis dla swojej rodziny zrobiłby wszystko. Dlatego też okrada on farmerów z miasteczka. Jego łupem padają zbiory, jakie ludzie zbierają w pocie czoła. Wszystko po to, aby jego rodzina miała co jeść. Tak, dobrze, że lis stara się dla swoich bliskich. Tylko, że zabierając dla swoich lis zapomina o jednej, bardzo ważnej sprawie – ludzie nie mają co jeść. Farmerzy wypowiadają wojnę lisowi, chcąc pozbyć się szkodnika. Co z tego tak naprawdę wyniknie? Książka niesie bardzo ważne przesłanie dla wszystkich, najmłodszych czytelników.

“Brightstorm. Podniebna wyprawa”

Vashti Hardy to brytyjska autorka książek dla dzieci, która doceniana jest za tak dużą wyobraźnię. Na swoim koncie ma wiele fantastycznych pozycji, które dosłownie pozwalają na realizację nawet najbardziej śmiałych marzeń. Autorka twierdzi, że człowiek ograniczony jest jedynie przez swoją wyobraźnię. W jej przypadku widać, że wyobraźnia jest naprawdę duża. Jej książki zachywcają. Do pewnego czasu Vashti uczyła w szkole, ale postanowiła w całości poświęcić się pisaniu – co też wyszło jej na dobre. Artur i Maudie są bliźniętami. Dzieci bardzo mocno się kochają, a jeszcze większą miłością darzą swojego tatę – sławnego naukowca. Mężczyzna był dla nich zawsze wielkim wzorem. Pewnego dnia dzieci otrzymują tragiczną wiadomość. Oto ich ojciec zaginął. Do tego podobno tata sabotował misję w której brał udział. Czy to możliwe, aby tak było? Dzieci postanawiają udowodnić, że ich tata jest niewinny., Pomimo tego, że są młode, postanawiają wyruszyć w podróż do Polaris – krainy, gdzie ostatnio widziany był ich ojciec. Dla taty są w stanie dać sobie radę ze wszystkimi niebezpieczeństwami.