Prezent na komunię,  Prezent na Komunię dla dziewczynki

W dniu Pierwszej Komunii

W dniu Pierwszej Komunii rodzice chcą, aby wszystko było jak najbardziej wyjątkowe. Nie ma się czemu dziwić, bowiem jest to w końcu jedna z pierwszych, wyjątkowych uroczystości dzieci. Nie tylko to, co dzieje się w kościele. Nie tylko ubranie, ale również inne detale w tym dniu są ważne. Jeżeli rodzice lub inni bliscy chcą kupić wyjątkowy prezent na komunię dla dziewczynki ze sklepu TaniaKsiazka to mogą pomyśleć o zakupie książki.

“Mikołajek. Jedziemy na wakacje”

“Ustaliliśmy z tatą, co mogę zabrać. Odpuściłem mu misia, ołowianych żołnierzy i strój muszkietera, a ON zgodził się na obie piłki do gry w nogę, klocki, szybowiec, łopatkę, wiaderko, pociąg i strzelbę. O rowerze powiem mu później” – prawda, że zaczyna się ciekawie? A co to dopiero będzie później. Tak, tak wygląda przygotowanie do urlopu wakacyjnego w domu Mikołajka. Wszyscy zawsze cieszą się, że będą mogli pojechać na wakacje, a tata Mikołajka już przed samym wyjazdem ma dość i czuje się bardzo wyczerpany. Do lutra nie chce podchodzić, ponieważ czuje, że ilość siwych włosów na jego głowie trochę się powiększyła. A co to dopiero będzie dalej? Mikołajek obiecuje być grzeczny, ale czy to jego wina, że kłopoty zawsze jakoś same do niego przychodzą? On nic nie robi, a tarapaty zawsze odnajdują do niego drogę! Rene Goscinny i jego ulubieniec to doskonały pomysł na to, aby ofiarować dziecku książkę w której się zakocha. W świecie Mikołajka nigdy nie brakuje okazji do uśmiechu.

“Fantastyczny Pan Lis”

Jeżeli ktoś czytał takie książki, jak “Charlie i fabryka czekolady”, “Matylda”, “Gremliny”, “Krokodyl olbrzymi”, to koniecznie powinien poznać opowieść o lisie. Wszystkie te pozycje pochodzą od Roalda Dahla – jednego z najlepszych, brytyjskich autorów. Urodzony w 1916 roku, zmarł w 1990 roku. Zrobił karierę wojskową, chociaż na początku chciał zostać pilotem. Postrzelenie nad pustynią sprawiło, że o lataniu musiał zapomnieć. Na szczęście odnalazł się w wojsku na zupełnie innym stanowisku. A do tego stworzył niesamowite opowieści. Jedną z nich jest ta o lisie, który jest bardzo chytrym i sprytnym stworzeniem. Pan Lis zrobi wszystko dla swojej rodziny, dlatego decyduje się on na to, aby wykradać zbiory od rolników. Dzięki temu ma on pokarm dla swoich bliskich. Tylko, że wykradanie innym osobom zbiorów nie jest dobrym postępowaniem. Jeżeli lis nie będzie kradł, to jego bliscy umrą z głodu. Co więc w takiej sytuacji można zrobić? Książka ma bardzo głębokie przesłanie, które może być nauczką dla wielu dzieci.